Kosova merr pjesë në Kampionatin Evropian të boksit U18

Nesër me 12 prill 2022, boksierët e Kombëtares së Kosovës në boks U-18 do të udhëtojnë në Kampionatin Evropian për të rinj që mbahet në Sofje të Bullgarisë.

Kosovën e përfaqësojnë tre boksier dhe një boksierë në këtë kampionat.

Boksierët janë: Dior Berisha 71 kg, Taulant Jakupi 86 kg, Donat Syla 92 kg dhe boksierja Alnera Brahimi 70 kg.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Pacienti i operuar hidhet nga kati i dytë i Spitalit Neurokirurgjik

Story i radhës

Shërbeu në Siri e Çeçeni/ Vjen paralajmërimi nga SHBA: Komandanti i ri rus mund të përdorë taktikat e ‘tokës së djegur’

Të fundit nga