Kosova kërkon rezultate të mira në Kampionatin Evropian U-22

Boksierët e Kombëtares së Kosovës, kërkojnë rezultate të mira në Kampionatin Evropian U-22. 

Kampionati do të mbahet në Poreç të Kroacisë, nga data 12 e deri me 24 mars. 

“Sot me 10 mars boksierët e Kombëtares së Kosovë në boks udhëtuan në Kampionatin Europian U-22. 

Kosovën e përfaqësojnë boksierët: 54 kg Bashkim Bajoku, 67 kg Shpëtim Bajoku, 86 kg Remzo Mustafiq, selektori Besim Brahimi dhe gjyqtari ndërkombëtar Latif Demolli që do të ndajë drejtësinë në këtë kampionat”, njofton Federata e Boksit e Kosovës.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Për të dytin vit me radhë AZGJ-ja mban trajnimin e administratorëve publik

Story i radhës

Një “bombë” me “Wow” po vjen nga Lugati

Të fundit nga