Kosova është Serbi, nëse nëna ime është e virgjër! Kjo ishte deklarata më e bukur e…

 “Kosova është Serbi, nëse nëna ime është e virgjër”. Kjo ishte një shprehje e cila mori bujë disa vite më parë, ku supozohej se e kishte thënë Ibrahimoviç për të treguar pavarësinë e Kosovës nga Serbia.

Megjithatë këto fjalë që kanë bërë xhiron e faqeve të ndryshme shqiptare dhe në media rezultojnë një trillim i pastër, pasi nuk mund t’i gjesh dot askund tjetër. Sa shumë i rreh zemra Ibrahimovic për shqiptarët, për të mbërritur në të tilla deklarata?

Mjafton që të shohim zbritjen e fundit në Prishtinë.

Ditën e djeshme, Zlatan Ibrahimoviç është pritur si hero në Kosovë, ku shumë qytetarë kanë kënduar për të dhe kanë kërkuar që të bëjnë fotografi.

Sigurisht që jemi në kohën e COVID dhe ekziston frika e pandemisë, por sulmuesi suedez nuk është munduar as që të përshëndesi turmën që po e priste dhe po këndonte për të.

Me një shpërfillje totale dhe duke vazhduar rrugën e tij, Ibrahimoviç tregon edhe njëherë tjetër se shqiptarët jetojnë shpeshherë mes trillimeve.

Ngjarja paraprake

I jep fund mbretërimit

Ngjarja e ardhëshme

Lulja e Medës pozon në mënyrë të veçantë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian