Kosova e Dusseldorfit përgatitet për sfidën me GSG Duisburgun

Në dy ndeshje po aq fitore skuadra e Kosovës së Dusseldordit, e cila kryeson renditjen në Bezirksliga.

Kuqezinjtë po përgatiten për sfidën e radhës të fundjavës, ku do të luajnë me GSG Duisburgun.

Ndeshja luhet të dielën (15.00) dhe pritet me interesim të madh sidomos nga dashamirët e skuadrës kuqezi, të cilët synojnë fitoren e  tretë dhe të ruajnë kreu e tabelës.

Image

Tifozi i Kosovës

Javën që e lamë pas Kosova ka triumfuar me rezultat minimal 3:2 ndaj TuS Gerresheim, ndërsa GSG Duisburg si mysafire ka pësuar humbje të thellë me rezultat 4:0. 

Kosova ka bërë përforcime të mëdha gjatë verës dhe është favorit i madh për t’u ngritur në Landesliga.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Zjarr në një deponi në Bërvenicë / Tetova nën tym, zjarrfikësit kërkojnë ndihmë

Story i radhës

Ibrahimi: Po e shqyrtojmë mundësinë që ta procedojmë ligjin për tatimin në pronë në Kushtetuese

Të fundit nga