Kosova arrin në Beograd!

Kosova do të garojë në Kampionatin Botëror të atletikës, që do të mbahet në sallën në Beograd.

Delegacioni i Kosovës arrin në Beograd. 

Kosova përfaqësohet me atleten Gresa Bakraçi. 

Delegacionit të Kosovës i prin Halil Sylejmani, kryetar i Federatës së Atletikës së Kosovës.
“Kemi mbërri në Beograd”, tha shkurt Sylejmani për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Kampioonati mbahet nga data 18 mars e deri me mars. Gjithsej 680 atletë nga 137 shtete janë futur për të garuar në Serbi, me pesëatlonin 60 metra me pengesa që fillon të premten në mëngjes dhe finalja e meshkujve 4×400 metra duke e mbyllur garën të dielën në mbrëmje.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

(VIDEO) Mielli, sheqeri, vaji, orizi dhe qumështi nga sot pa TVSH

Story i radhës

Unik si vetë emri vjen me “Glock” duhet patjetër ta dëgjoni

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish