Koronavirusi ka marrë mbi 267 mijë jetë në SHBA

Deri më tani, 13 milionë e 457 mijë e 294 persona në SHBA janë konfirmuar si të infektuar me koronavirus, shkruan Gazeta Sinjali.

Sipas John Hopkins University, deri më tani në këtë shtet 267 mijë e 438 persona kanë vdekur si pasojë e këtij virusi.

Gjatë 24 orëve të fundit atje janë regjistruar 73 mijë e 974 raste të reja me COVID-19, ndërkaq kanë vdekur 565 të infektuar të tjerë.

Këto shifra përfshijnë 50 shtetet e SHBA-së, Distrikti i Kolumbisë dhe territore tjera, sikurse edhe rastet e riatdhesuara./Gazeta Sinjali/

Ngjarja paraprake

Real Madridi projekton transferimin e Mbappes – dy lojtarë dhe një shumë të majme parash

Ngjarja e ardhëshme

Lajmërohet kandidati i PDK-së, ia uron fitoren Shpejtim Bulliqit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian