Koronavirusi edhe në Premierligë, mësohet për një rast pozitiv

Mësohet për një rast me koronavirus në Premierligë.

Burnley do të ketë një mungesë për ndeshjen ndaj West Bromwich Albion.

Faqja zyrtare e Burnley ka njoftuar se Phil Bradsley ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Lojtari ka shkuar në vet-izolim dhe kësisoj i mungon skuadrës së Burnley për ndeshjen ndaj ËBA.

Burnley luan ndaj ËBA në udhëtim, sonte me fillim nga ora 18:30.

Covid-19 po vazhdon të rrezikojë futbollistët dhe me një shpërthim më të madh mund të suspendojë përsëri ndeshjet.

Serie A vazhdon të jetë nga ligat më të rrezikuara në futbollin evropian.

Ngjarja paraprake

Të shtëna me armë në Vlorë, shpëton 27-vjeçari! Bën kallëzim në polici

Ngjarja e ardhëshme

Turqia raporton 2.026 raste të reja dhe 1.424 të shëruar nga COVID-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian