Korona i merr jetën aktorit Luran Ahmeti

Aktori i shumë filmave të huaj po edhe vendor po edhe aktor i shumë veprave në teatro, Luran Ahmeti, është ndarë nga jeta.

Sipas informatave, Ahmeti ka humbur betejën ndaj virusit Covid-19.

Ndryshe, një nga rolet më të rëndësishme gjatë karierës së tij Ahmeti e ka luajtur në filmin “Sulejmani madhërishëm” kurse në serialet vendore Ahmeti ka lujtur në serialin “O sa mirë”, në rolin e profesorit të Historisë.

Lurani la pas vetes një vajzë, bashkëshorten, një motër dhe prindërit.

Portali Aktuale.mk, familjes, miqve dhe gjithë atyre që e kanë njohur Luranin, ju shpreh ngushëllime për humbjen e aktorit të madh.

Ngjarja paraprake

Agjenti i Hysaj konfirmon: Bisedimet me Napolin dështuan, Hysaj largohet

Ngjarja e ardhëshme

Andorra-Shqipëria, ja formacionet zyrtare

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian