Kontrolle të shtuara të policisë në Saraj

Sonte në orët e mbrëmjes vërehen kontrolle të shtuara të policisë në vendbanimet e komunës së Sarajit. Patrulla policore ka në hyrje daljet e Sarajit si dhe disa fshatrave përreth, ku legjitimohen kalimtarët dhe kontrollohet rrespektimi i masave të Qeverisë anti/Covid.

Kontrollet e këtilla rrisin sigurinë në terirorin e komunës së Sarajit, dhe banorët e përshëndesin prezencën e policisë në rajon.

Ngjarja paraprake

Apple lançon iOS 14.2.1 për të zgjidhur disa probleme me iPhone 12

Ngjarja e ardhëshme

Pançev: Deri tek zgjidhja e kontestit nevojitet edhe shumë kohë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian