Konfirmohet nga klubi i tij, Celina i bashkohet Kosovës për ndeshjet e marsit

Klubi i Celinës, Dijon, ka vendosur që t’i jep leje të gjithë lojtarëve të bashkohen me kombëtaret e tyre. 

Kjo u bo e qartë përmes një njoftimi nga faqja zyrtare e klubit.

Njoftimi zyrtar nga Dijon: 

Kosova do të ketë dy ndeshje të vështira me 28 dhe 32 mars ndaj Suedisë dhe Spanjës, të vlefshme për kualifikim në Kampionatin Botëror 2022.

Ngjarja paraprake

Me telefon në dorë, në sediljen e pasme të makinës Grida Duma: Të bësh video ‘live’ është e vështirë

Ngjarja e ardhëshme

Erolld Belegu: Besim Hasani pretendon vazhdimin e mandatit si delegat i sportit joekzistues në Kosovë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian