Konferencë shtypi e zëvendëskryeministrit Dimitrov dhe euroambasadorit Gir (drejtpërdrejtë)

Shkup, 6 tetor 2020 (MIA) – Konferencë e përbashkët për shtyp e zëvendëskryetarit të Qeverisë i obliguar për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov dhe shefin e Delegacionit të BE-së në Maqedoninë e Veriut, ambasadorin Dejvid Gir, për prezentimin e Raportit të Komisionit Evropian për Maqedoninë e Veriut, si edhe për paketën e zgjerimit.

Ngjarja paraprake

​Ministrja Dumoshi ndan 150 certifikata për të rinjtë në ndërmarrësi

Ngjarja e ardhëshme

Bideni e kritikon Trumpin pasi u tha amerikanëve të mos frikësohen nga COVID-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian