Komunikacioni nëpër rrugë të thata me intensitet mesatar

Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet nëpër rrugë të thata. Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë mjediseve urbane është mesatar. Në vendkalimet kufitare, nga ana e Maqedonisë së Veriut, nuk ka vonesa më të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti. Nga Lidhja auto-moto e Maqedonisë apelojnë për respektim të rregullave në trafik.

Burimi: alsat.mk

Ngjarja paraprake

Diell dhe ulje temperaturash, ky është parashikimi i motit për sot

Ngjarja e ardhëshme

Pas dorëheqjes së Thaçit, mblidhet sot qeveria e Kosovës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian