Komunat që shënuan raste të reja me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar për 53 rastet të reja me koronavirus.

Rastet e reja vijnë nga këto 16 komuna:

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 11 raste, komuna Mitrovicë 8 raste, komuna Ferizaj 6 raste, komuna Pejë 5 raste, komuna Gjakovë 4 raste, komuna Drenas 3 raste, komuna Shtime 3 raste, komuna Vushtrri 3 raste, komuna Fushë Kosovë 2 raste, komuna Skenderaj 2 raste dhe me nga një rast Deçan, Gjilan, Malishevë, Prizren, Suharekë dhe Viti.

Ngjarja paraprake

Zaev: Qeveria do të përkushtoihet në sigurimin e BE monitorimit të lëndëve gjyqësore të korrupsionit të lartë sa më shpejtë të jetë e mundur

Ngjarja e ardhëshme

Eroll Krasniqi - futbollist i shquar në Gjeneratën e Republikës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian