Komunat nga ku vijnë 337 rastet e reja me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka konfirmuar 337 raste të reja me COVID-19.

Me rastet e sotme, numri total i të infektuarve është 20.179.

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 185 raste, komuna Gjakovë 41 raste, komuna Fushë Kosovë 26 raste, komuna Lipjan 16 raste, komuna Podujevë 16 raste, komuna Drenas 7 raste, komuna Skenderaj 7 raste, komuna Obiliq 6 raste, komuna Mitrovicë 5 raste, komuna Malishevë 4 raste, komuna Prizren 4 raste, komuna Rahovec 4 raste, komuna Deçan 2 raste, komuna Dragash 2 raste, komuna Ferizaj 2 raste, komuna Klinë 2 raste, komuna Suharekë 2 raste, komuna Viti 2 raste, komuna Vushtrri 2 raste dhe me nga një rast komunat Pejë dhe Junik.

Ndërkohë, 7 persona kanë vdekur nga koronavirusi, ndërsa janë shëruar 91 persona.

Ngjarja paraprake

Eduart Grishaj shijon shëtitjet e ëmbla me të birin Diell

Ngjarja e ardhëshme

Debuton teknologjia grafike e Intel që do të ndryshojë një industri

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian