Komuna e Prishtinës rikthen shiritat ndarës në rrugë

Gjatë kësaj jave shiritat ndarës të ngritura në pjesë të ndryshme të Prishtinës janë rinovuar dhe janë ngjyrosur.

Shiritat ndarës e të ngritura në rreth-rrotullime janë të vendosura për të gjithë pjesëtarët në komunikacion, për siguri më të madhe dhe qarkullim më të lehtë në trafik, njofton Komuna e Prishtinës në Facebook.

Shiritat ndarës janë hequr e dëmtuar në shumë pjesë të qytetit ku ato janë vendosur, andaj Komuna e Prishtinës iu bën thirrje ngasësve të automjeteve që të tregohen më të kujdesshëm. 

Image

Komuna e Prishtinës rikthen shiritat ndarës në rrugë
Ngjarja paraprake

Nesër pa energji elektrike disa komuna të Shkupit

Ngjarja e ardhëshme

Izet, njoftoje KOK-un dhe MKRS-në, se çfarë iu ka ndodhur me vajza në Beograd! 

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian