Komuna e Prishtinës lanson brendin dhe platformës informuese turistike

Komuna e Prishtinës bën prezantimin dhe lansimin e brendit dhe platformës informuese turistike të Prishtinës.

Blerta Basholli Drejtore e Drejtorisë se Kulturës ka thënë së me shumëllojshmërinë e saj kulturore, kombinimin simpatik të ndërtesave arkitektonike ikonike, artit të këndshëm për sytë, histrorisë domethënëse, kuzhinës së pasur, rrugëve plot lëvizje dhe mikpritjes së pakrahasueshme, Prishtina imponon dinamizimin e saj me një frymë konstruktive.

“Ne kemi vendosur të krijojmë platformën zyrtare të brendit turistik dhe informues të Prishtinës, një platformë ku banorët e pasionuar do të ndajnë historinë e tyre, pikëpamjet piktoreske dhe dashurinë e tyre të ndërsjellë për Prishtinën”, ka deklaruar Basholli.

Ngjarja paraprake

Pse disa prej ideve tona më të mira lindin në dush

Ngjarja e ardhëshme

Dilema e 34 vjeçarit/ Dashnorja që bën seks të çmendur apo gruaja që dashuroj?

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian