Komuna e Malishevës solidarizohet me Komunën e Ferizajit pas shpërthimit ku mbetën shumë të lënduar

Malishevë, 5 janar Nënkryetari i Komunës së Malishevës Hajdin BERISHA, sonte e ka zhvilluar një bisedë telefonike me Kryetarin e Komunës së Ferizajit, Agim ALIU, të cilit i ka shprehur keqardhjen për rastin e lëndimit të qytetarëve nga shpërthimi i ndodhur në këtë qytet.

Nënkryetari BERISHA, ka shprehur gatishmërinë e Komunës së Malishevës për të ofruar çfarëdo lloj ndihme nga ana e institucionit të Komunës.

“Ne si komunë dhe si qytetarë, solidarizohemi me qytetarët e Ferizajit dhe të gjithë të lënduarve ju urojmë shërim te shpejt, ndërsa si komunë jemi të gatshëm të ofrojmë çfarëdo lloj mbështetje për Komunën e Ferizajit” ka deklaruar Berisha.

Kryetari i Komunës së Ferizajit, Agim ALIU, e ka falënderuar Berishën dhe Komunën e Malishevës për sidarizimin e treguar.

Ngjarja paraprake

Almeda dhe Tolgahan paskan zgjedhur një emër shumë të bukur për vajzën!

Ngjarja e ardhëshme

Shuhet ish-futbollisti i njohur

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian