Komuna e Kamenicës ofron mbështetje financiare për foshnjat e porsalindura

Komuna e Kamenicës ka marrë vendim që tash e tutje të subvencionojë çiftet e reja me nga 200 euro si mbështetje për foshnjat e porsalindura.

Kryetari Qëndron Kastrati ka thënë se lindja dhe rritja e fëmijëve është sfidë e përgjegjësi e madhe, andaj çiftet tani e tutje do të subvencionohen me nga 200 euro.

“Krijimi i familjes është një nga vendimet më të rëndësishme për çdo çift. Lindja dhe rritja e fëmijëve, është lumturi por edhe përgjegjësi e sfidë e madhe. Sa më të vështira kushtet ekonomike, aq më e madhe sfida. Prandaj, tani e tutje do të subvencionojmë çiftet me nga 200 euro si mbështetje për foshnjat e porsalindura”, tha Kastrati.

Ngjarja paraprake

​Shkencëtarët kinezë zhvillojnë vaksinën kundër kancerit të gjakut

Ngjarja e ardhëshme

Uashington: Ekspozitë për sfidat e vajzave në Shtetet e Bashkuara

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian