​Komisioni i Shëndetësisë së Kosovës dhe ai i Shqipërisë nisin takimin me një minutë heshtje për Albright

Me një minutë heshtje në nderim të ish-sekretares amerikane të Shtetit, Madeleine Albright, e cila vdiq më 23 mars ka nisur takimi i Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale me Komisionin Parlamentar për Punën, Çështjet Sociale dhe Shëndetësinë të Kuvendit të Republikës së Shqipërisë.

Kryetarja e Komisionit të Shëndetësisë, Fatmire Kollçaku tha se Kosova është në ditë zie për mikeshën e Kosovës Madeleine Albright.

Ajo ka bërë ka bërë shumë për popullin tonë dhe për vajzat dhe gratë në gjithë botës.

Vijon…

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Sot shqyrtohet kërkesa e grupit të Rithemelimit për ndryshimet në statutin e PD

Story i radhës

Ndryshimi i orës verore 2022, mësoni kur dhe si do të lëvizin akrepat

Të fundit nga

​Ngjarjet e datës 28 mars

Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, shqyrton Projektligjin për parandalimin dhe kontrollin e sëmundjeve ngjitëse. (Kuvendi