Kombëtarja e Ukrainës dërgohet në izolim, anulohet ndeshja e tyre me Zvicrën

E gjitha kjo pas paraqitjes së shumë rasteve te ekipi kombëtar i Ukrainës.

Kombëtarja e Ukrainës është dërguar në izolim, dhe nga UEFA iu është kërkuar të ftojnë lojtarë tjerë për zëvendësimin e skuadrës.

Kjo gjë ka qenë e pamundur, dhe është vendosur për anulimin e ndeshjes.

Mbetet të shihet se cili do të jetë vendimi i UEFA-s për këtë ndeshje.

Ngjarja paraprake

Mani ia del dhe me këngë ndryshe, publikon “Loti”

Ngjarja e ardhëshme

Austria në “frenim emergjent”, hyn sot bllokimi i ri mbarëkombëtar për shkak të koronavirusit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian