Kombëtaret që janë kualifikuar në Kampionatin Botëror

Me kualifikimin e Kanadasë, Ekuadorit dhe Uruguait, tashmë 20 skuadra e kanë siguruar kualifikimin në Kupën e Botës që zhvillohet në Katar në fund të vitit.

Kanë mbetur edhe 12 vende të lira, që do të mbushen së shpejti.

Evropa do të ketë edhe tri ekipe në Botëror dhe fati i tyre mësohet të martën e ardhshme kur do të luhen finalet e play-offit.

Këto janë të gjitha ekipet që e kanë siguruar kualifikimin në Kampionatin Botëror:

Katari
Gjermania
Danimarka
Brazili
Franca
Belgjika
Kroacia
Spanja
Serbia
Anglia
Zvicra
Holanda
Argjentina
Irani
Korea e jugut
Japonia
Arabia Saudite
Kanada
Ekuador
Uruguai

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ndryshimi i orës verore 2022, mësoni kur dhe si do të lëvizin akrepat

Story i radhës

Lufta në Ukrainë, India dhe Kina kërkojnë armëpushim të menjëhershëm

Të fundit nga

​Ngjarjet e datës 28 mars

Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, shqyrton Projektligjin për parandalimin dhe kontrollin e sëmundjeve ngjitëse. (Kuvendi