Kolonë e gjatë veturash në Veternik

Kolona të gjata të makinave dhe trafik i rënduar po shfaqet edhe këtë mbasdite në Veternik.

Kjo pamje shoqëron gati çdo ditë hyrjen për në kryeqytet me një qarkullim tepër të rënduar.

Kujtojmë se pak ditë më parë kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, tha se për hyrje në kryeqytet do të aplikohet taksa prej 10 eurosh.

Më poshtë ju sjellim pamjet:

Ngjarja paraprake

Majlinda bëhet e tëra bionde, shkëlqen në pamjen e fundit

Ngjarja e ardhëshme

Një malazez të Peja

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian