Kokaina e falsifikuar vret 12 persona

Kokaina e falsifikuar ka vrarë të paktën 12 persona dhe 50 kanë mbetur të shtrirë në spitale rreth rajonit të Buenos Aires të Argjentinës, thonë autoritetet.

Hetuesit besojnë se droga ilegale ose ishte e lidhur me një lloj helmi ose ishte “prerë” me një substancë tjetër.

Ministri rajonal i sigurisë i bëri thirrje çdo përdoruesi që kishte blerë kokainë në 24 orët e fundit ta hidhte atë.

Raportet sugjerojnë se droga është blerë në të njëjtin vend dhe janë bërë nëntë arrestime.

Hetuesit janë në pritje të rezultateve të ekzaminimeve pas vdekjes për të krahasuar drogën e sekuestruar në bastisje me ato të konsumuara nga viktimat.

Të prekurit vijnë nga rrethet Hurlingham, Tres de Febrero dhe San Martín të rajonit të kryeqytetit dhe u sollën në spitalet lokale.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Radev: Arritja e rezultateve reale në dialogun do ta përshpejtojë procesin e integrimeve evropiane

Story i radhës

Sabiani publikon këngën dedikuar Ilirit

Të fundit nga