Koeman nuk dëshiron të jap informacione para finales

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman, nuk ka dhënë detaje para ndeshjes së sotme që do ta zhvillojë Barcelona ndaj Athletic Bilbao në kuadër të Supercopa de Espana.

Sipas “Mundodeportivo”, ndeshja e sotme është një finale dhe Koeman dëshiron të rezervojë të gjitha detajet deri në momentin e fundit.

Asgjë për t’i dhënë të dhëna rivalit, duke filluar me atë nëse Messi do të luajë apo jo në finale, pavarësisht nga fakti që pasi ka stërvitur dje me bashkëlojtarët e tij, gjithashtu edhe në këtë mëngjes, tani, të gjitha indikacionet janë se kapiteni ka lënë lëndimin pas tij dhe sot ai do të përpiqet për të ngritur trofeun në rast se fiton, ky do të ishte trofeu i  35-të në karriërën e tij me Barcelonën dhe një rekord i ri.

Në fakt, trajneri i Barçës do të shpallë listën e futbollistëve të ftuar të skuadrës vetëm një orë ose një orë e gjysmë para fillimit të ndeshjes. Barcelona është e plotë në stërvitje, me përjashtim të Piqué, Coutinho, Ansu Fati dhe Sergi Robertoqë janë të lënduar.

Ngjarja paraprake

Tunizi, mbi 200 të arrestuar gjatë protestave kundër masave të COVID-19

Ngjarja e ardhëshme

I prekur nga Covid-19, piktori i njohur Mustafa Arapi shtrohet në spital/ Vajza e tij ka një apel për Edi Ramën dhe Ogerta Manastirliun

të fundit nga