Koeman e paralajmëroi, Barcelona ofertë zyrtare për mbrojtësin e Guardiolës

Barcelona nuk heq dorë nga mbrojtësi i Manchester City-t, Eric Garcia. Trajneri Roland Koeman doli hapur për mbrojtësin e qendrës, ndërsa lojtari dëshiron të rikthehet në “shtëpi”.

Ish-kampionët e Spanjës kanë ofruar 14 milionë euro për futbollistin e ri. Marrëveshja duket afër, pasi futbollisti i ri u la jashtë ekipit për ndeshjen e së shtunës kundër Leeds. Trajneri Guardiola i ka dhënë dhe formacionin, por spanjolli do të largohet.

Problemet e Barcelonas në qendrën e mbrojtjes kanë shtuar besimin te Garcia. Ai mendon se do të ketë hapësira, pasi Lenglet dhe Pique nuk kanë patur përformanca të mira e aq më pak Samuel Umtiti.

Ngjarja paraprake

Imeri: Gjimnazi i Dibrës prej nesër me mësim onlajn

Ngjarja e ardhëshme

OSSH del me njoftimin e rëndësishëm për këto zona të Tiranës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian