Klopp konfirmon dy mungesa të rëndësishme për ndeshjen ndaj Leicesterit

Liverpool përballet me Leicester te dielën, në kuadër të kampionatit anglez.

Trajneri i të kuqve, Klopp ka zhvilluar sot kofnerencën e zakonshme  për shtyp, ku ka konfirmuar mungesën e dy lojtarëve.

Bëhet fjalë për Jordan Henderson dhe Alexander Arnold, që të dy të dëmtuar.  Tekniku gjerman e ka parë të arsyeshme të vendosë kështu, duke mos rrezikuar shumë.

Ekipi nga Liverpool renditet në vendin e tre-të me 17 pikë, ndërsa Leister kryeson me 18 pikë. Me interes të madh pritet përballja mes këtyre dy ekipeve, pasi kanë prodhuar gjithmonë rivalitet.

Ngjarja paraprake

Kjo është shenja më xheloze e horoskopit

Ngjarja e ardhëshme

Borrell viziton Sarajevën për 25-vjetorin e Marrëveshjes së Dejtonit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian