Klopp dhe Guardiola, luftë e ashpër për një xhevahir 15-vjeçar

Klubet e mëdha në Europë po shikojnë gjithnjë e më shumë nga futbollistët e rinj. Çështja e Zion Atta, vetëm 15 vjeç, nuk vjen si befasi. Skuadra e të rinjve të Crystal Palace është shënjestra e fundit për të gjithë liderët e Premier League, duke përfshirë Manchester City dhe Liverpool, të cilët gjithashtu janë bashkuar me Bayern Munich, pas paraqitjeve të tyre të fundit të shkëlqyera.

Crystal Palace nënshkroi me Zion Atta dy vite më parë nga Milwall, në këmbim të 78.000 €.

Ata nga Londra jugore kanë shumë shpresa për talentin e ri anglez, një titullar i rregullt në ekipin U-16 të Anglisë, edhe pse mund të thirret nga Bregu i Fildishtë dhe Italia.

Ndërsa dy akademi me fuqi të jashtëzakonshme si Liverpool dhe Manchester City kërkojnë një xhevahir të fundit, Crystal Palace ëndërron që Atta të bëhet Wilfried Zaha i radhës, ose të ndjekë gjurmët e të tjerë në akademinë e tyre, si Victor Moses ose Aaron Wan Bissaka.

Ngjarja paraprake

Scrub i fytyrës me vetëm 4 përbërës shtëpiak!

Ngjarja e ardhëshme

Detyra e rëndësishme ‘largon’ Edmond Panaritin nga LSI

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian