Kjo ngjan në Kosovë, tetë ndeshje pa humbje, shkarkohet trajneri

Skuadra e futbollit Vitia ka liruar nga detyra kryetrajnerin, Megzon Visoka.

4 fitore dhe 4 barazime radhazi nuk kanë mjaftuar që trajneri, Megzon Visoka dhe klubi i Vitisë të vazhdojnë bashkëpunimin edhe më tutje.

Sot skuadra e Vitisë barazoi 0-0 në shtëpi kundër Ulpianës.

Ishte vetë klubi që tregoi për këtë vendim në rrjetin social facebook.

Njoftim zyrtar i klubit:

Ne baze te vendimit te klubit dt. 15.11.2020, Lirohet nga detyra e kryetrajnerit Megzon Visoka.
Visokes fc Vitia i uron suksese dhe shendet ne te ardhmen.
Per kryetrajnerin i cili do ta udheheq shtabin teknik do te njoftoheni ne ditet ne vazhdim.

Ngjarja paraprake

Tetovë dhe Gostivar, spitale të stërmbushura me pacientë të prekur nga CoVid-19

Default thumbnail
Ngjarja e ardhëshme

​Obama: S’do të jem pjesë e administratës Biden – do të më braktisë gruaja

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian