Kjo këngë redukton stresin me 65%

Përpos metodave si yoga, meditim, palestër etj., një mënyrë efektive për të reduktuar ankthin dhe stresin është terapia e tingujve. Studime të shumta kanë treguar se kombinimet e tingujve të ndryshëm kanë efekt qetësues dhe ndikojnë pozitivisht në mirëqenien tonë.

Macaroni Union, një bandë muzikore britanike, në 2014-n e mori seriozisht punën për të përgatitur një këngë relaksuese.

Macaroni bashkëpunoi me Akademinë Britanike të Terapisë së Tingujve për të krijuar këngën 10-minutëshe, e cila sipas një studimi të Dr. David Lewis, neuropsikolog dhe themelues i MindLab International, mund të ulë nivelin e stresit dhe ankthit të një personi me 65%.

Ndonëse mund të duket e pabesueshme, së paku provojeni ta dëgjoni njëherë.

Ngjarja paraprake

Pas debatit me Trump, Biden rezulton negativ për COVID-19

Ngjarja e ardhëshme

Detaji që na iku nga mbledhja e sotme, ish-kryeministri “godet” Ramën

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian