Kjo gjë duhet domosdoshmërish t’i bëhet me dije Qeverisë së Edi Ramës në Shqipëri

Shqipërinë që nga shpallja e pavarësisë e gjerë në ditët e sotme e kanë qeverisur ca qeveri, por më keq se qeveria Rama e Rilindjës nuk e ka qeverisur as një qeveri tjetër.

Pa përmendur dobësitë tjera të qeverisjes së Shqipërisë nga qeveria e Rilindjës, shumë esenciale është për ta kuptuar qytetarët e Shqipërisë, se në historinë e shtetit Shqipëtar, qeveria e vetme e cila i ka shkatuar tragjedi faktorit demografik në Shqipëri, me ç`rast më i madh është mortaliteti se sa nataliteti është qeveria Rama e Rilindjes .

Kur i shtohet këtij fenomeni kaq të dhimbshëm edhe ikja nga Shqipëria e mijëra qytetarëve shqiptarë për shkak të papunësisë dhe kushteve të rënda ekonomike sociale, demografët konstatojnë se qeveria e Rilindjes po e shpopullon Shqipërnë.

Ky është një kumt i trishtueshëm ndaj të cilit qytetarët shiptarë, elita intelektuale shqiptare, Akademia e Shkencave të Shqipërisë duhet që t’i orgonizojnë forcat demokratike përparimtare shqiptare, që sa më parë ta largojë nga pushteti qeverinë e Rilindjes.

Duhet ndërmarrë masa të shpejta adekuate për të nxitur natalitetin (shtimin natyral të popullësisë shqiptare në Shqipëri).

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Pamjet tronditëse/ Erërat e forta godasin Poloninë

Story i radhës

VOA: Gjykata nuk shkarkoi Metën, PS: Të bindur se shkeli Kushtetutën

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish