Kjo është shuma që fitoi Leicesteri pas triumfit në FA Cup

Skuadra e Leicester Cityt ka arritur ta mposht Chelsean, duke fituar kështu trofeun e FA Kupës.

Çmimi që ka fituar skuadra e Brendan Rodgersit pas këtij triumfi është 2 milionë euro, ndërsa në total në këtë garë klubi ka arkëtuar rreth 4 milionë eruo.

Kujtojmë se fondi për FA Cup është 18 milionë euro, shumë e cila distribuohet në 188 skuadrat pjesmarrëse

Për Leicesterin, kjo është hera e parë që arrijnë në finale, duke shkruar historinë e klubit.

Ngjarja paraprake

Dita e gjashtë e konfliktit në Gaza: Palestinezët raportojnë 145 viktima, Izraeli 10

Ngjarja e ardhëshme

Cavani kundër VAR-it: Feston dhe pastaj goli yt anulohet pasi i ke flokët në pozitë jashtë loje

të fundit nga

Modriç në histori

Luka Modriç ka bërë paraqitje mbresëlënëse kundër Skocisë. Me fitoren 3-1, Kroacia

AlbanianEnglishMacedonian