Kjo është nota e Xhakës për fitoren bindëse në Çeki

Mesfushori ofensivë, Granit Xhaka, bëri paraqitje të mirë për Arsenalin dhe i ndihmoi në fitoren bindëse me rezultat 4:0 kundër Slavia-s në Pragë të Çekisë. 

Xhaka u vlerësua me notën 7.0 nga faqja e specializuar për nota “Sofascore”. 

Alexandre Lacazette i Arsenalit është lojtar i ndeshjes, me notën 8.1, dhe ai i Slavias, Jakub Hromada, u vlerësua me notën me të dobët 5.7.

Image

Notat

Arsenali falë barazimit (1:1) në Emirates dhe fitores (4:0) së sotme, u kualifikua në gjysmëfinale të Europa League në futboll, ku ndeshen me Villarealin me 29 prill dhe sfida e kthimit me 6 maj në Londër.

Ngjarja paraprake

Dy shqiptarë në gjysmëfinale të Europa League, ja kush më kë takohet 

Ngjarja e ardhëshme

Besa Famgas 100 për qind, Prishtina mposht Kastriotin, Vëllaznimi në play-off

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian