Kjo është mosha e 11 personave që vdiqën nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës ka publikuar numrin e rasteve të reja dhe të vdekjeve nga COVID-19.

IKSHPK ka publikuar edhe moshat e viktimave, ku nga 11 persona sa kanë vdekur, më i riu ishte një 64-vjeçar nga Ferizaj.

“Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 3 raste (73, 72, 64 vjeç), Prizren 2 raste (88, 82 vjeç), Drenas 1 rast (70 vjeç), Ferizaj 1 rast (70 vjeç), Gjakovë 1 rast (71 vjeç), Gjilan 1 rast (79 vjeç), Kamenicë 1 rast (92 vjeç), Mitrovicë 1 rast (82 vjeç)”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.

Po ashtu brenda 24 ore janë konfirmuar 855 raste me COVID-19. 

Ngjarja paraprake

Messi si Jordani

Ngjarja e ardhëshme

VMRO DPMNE-ja kërkon dorëheqjen e Zaevit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian