Kjo është gjendja e mjerueshme e rrugës për në Brezovicë

Rruga e cila të shpie nga dalja e magjistrales Shtërpc Prizren për në Brezovicë vazhdon të  mbetet e mjerueshme me gropa, p;asaritje e gurë jo të pakët që rrëshqasin nga kodrinat.

Por si duket kjo rrugë ka mbetur në mëshirën e fatit dhe pa përkujdesje institucionale, derisa  Brezovia vazhdon të mbetet njëra ndër perlat më të frekuentuar gjatë dimrit jo vetëm nga vendësit por edhe të huajt.

Pos  rrugës jo si duhet rreth dhjet kilometra, at shihen edhe deponi mbeturinash dhe punime të ujrave të cilat thuhet se po shkatërrojnë këtë pjesë.

Derisa nga ana e Ministrisë së Infrastrukturës tash sa ditë nuk kanë treguar se pse kjo rrugë ka mbetur në atë gjendje dhe kur do të renovohet.

Ngjarja paraprake

Dënohet Cavani

Ngjarja e ardhëshme

Zyrtari i LDK-së: Do të ngadhënjejmë fuqishëm në këto zgjedhje

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian