Kjo është gjendja e Ante Rebic pas lëndimit që pësoi

Milani merr lajmin më të mirë dhe Ante Rebic mund të buzëqeshë: rënia e keqe kundër Crotone nuk shkaktoi dëmtime serioze në bërrylin e sulmuesit të Milanit, i cili do t’i nënshtrohet një rezonance mangetike brenda 10 ditësh.

Më poshtë është njoftimi për shtyp nga klubi kuqezi.

“AC Milan njofton se pas zhvendosjes së bërrylit të tij të majtë të pësuar në ndeshjen Crotone-Milan, sot Ante Rebić iu nënshtrua një skanimi CT që konfirmoi mungesën e frakturave dhe hetimeve të mëtejshme që përjashtuan ndërlikimet e nervit vaskular periferik.

Një rezonancë kontrolli me vlerësimin e specialistëve është planikuar për rreth dhjetë ditë”.

Ngjarja paraprake

Migrantët vendosin tenda në portat e Serbisë, në pritje për të hyrë në shtetet e BE-së

Ngjarja e ardhëshme

Hatije Ismaili nga Gostivari shpallet Mjekja më e mirë në gjithë Slloveninë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian