Kjo është bashkëshortja e Lumir Abdixhikut

Albina Kastrati Abdixhiku është bashkëshortja e Lumirit, kryetarit më të ri të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Albina punon në një kompani private ‘Monten’, ashtu siҫ ka deklaruar Lumiri në Agjencinë Kundër Korrupsionit, derisa master në Banka dhe Financa e diplomuar në Universitetin e Lublanes.

Nga fotot që shohim në rrjetet sociale, Albina duket një zonjë e bukur dhe shumë elegante.

Lumiri dhe Albina kanë dy fëmijë, dy vajza./Bota sot

Image
Ngjarja paraprake

Gjoka: Fitorja e rëndësishme për anën psikologjike të skuadrës

Ngjarja e ardhëshme

Debati për Mësonjëtoren/ Amfiteatri në oborrin e Muzeut kombëtar të Arsimit ka zënë vendin e instilacionit të ABC

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian