Kjo është bashkëshortja dhe fëmijët e Shpejtim Bulliqit

Shpejtim Bulliqi mbrëmë ka fituar zgjedhjet në Podujevë.

Ai kishte kundërkandidat nënkryetarin e kësaj komune, Nexhmi Rudarin nga LDK-ja, parti e cila për shumë vite ka udhëhequr me Podujevën.

Derisa Bulliqi dikur i takonte LDK-së, pas mospajtimeve me këtë parti, kaloj ne Vetëvendosje dhe mori besimin për kandidimin si kryetar komune.

Image

Fitores së tij ju gëzuan votuesit, Vetëvendosja e poashtu edhe familja e tij. Madje familjarët e tij kanë sjellë edhe pamje nga festa në Podujevë.

Njihuni me familjen e kryetarit të ri të Komunës së Podujevës. Shpejtim Bulliqi ka katër fëmijë, tri vajza dhe një djalë./Bota sot

Image
Ngjarja paraprake

Japonia lançon satelitë për komunikim me shpejtësi të lartë

Ngjarja e ardhëshme

Ngjarjet e datës 30 nëntor

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian