Kina prin me medalje të fituara në “Tokyo 2020”

Është mbyllur dita e tetë e Lojërave Olimpike “Tokyo 2020”.

Është duke u zhvilluar një garë e ashpër mes fuqive më të mëdha botërore në Lojërat Olimpike.

Deri më tani Kina po prin në listën e medaljave me 19 medalje Ari, 10 Argjendi dhe 11 të Bronzta.

Në vendin e dytë menjëherë vie organizatori Japonia me 17 medalje Ari, 4 Argjendi dhe 7 të Bronzta.

‘Podiumin’ e mbyllin SHBA-të që kanë 14 medalje Ari, 16 Argjendi dhe 11 të Bronzta.

Lista e shteteve me më së shumti medalje të fituara në Olimpiadën Verore.

Image

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

​Mali i Zi vendos masa të reja antiCOVID në hoteleri

Ngjarja e ardhëshme

Janë “super të zgjuar” njerëzit që harrojnë se ku i lënë çelësat dhe telefonin

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian