Kim publikon reklamën për një markë mishi, por ka diçka që s’shkon dhe njerëzit aq deshën

Kim Kardashian është kritikuar sërish në rrjet dhe shkak kësaj radhe është bërë reklama e saj e re për Beyond Meat.

“Unë besoj aq shumë në misionin e Beyond Meat saqë kam ndërhyrë për të ndihmuar me asetin tim më të madh – shijen time,” tha Kim në videon 30-sekondëshe të kompanisë vegane.

Ndërsa Kardashian fliste para kamerës teksa ishte në një kuzhinë për reklamën, një kuzhinier vendosi një shumëllojshmëri pjatash që përmbanin zëvendësuesin e mishit me bazë bimore përpara saj.

Fillimisht ishte një burger vegan i prerë në gjysmë, të cilin Kim e mbajti në fytyrë, ndërsa ajo lëvizte gojën e mbyllur në një lëvizje të ngjashme me përtypjen. Siç theksuan shumë përdorues të mediave sociale, sanduiçi mbeti i paprekur.

Kardashian më pas përdori një pirun për të marrë një qofte me bazë bimore, të cilën e mbajti në fytyrë, përpara se të shtrydhte një lime mbi një pjatë me taco.

Image

Kim Kardashian

“Ky mish me bazë bimore nuk është vetëm jashtëzakonisht i shijshëm, por është gjithashtu më i mirë për ju dhe më i mirë për planetin,” tha ajo ndërsa vazhdoi të njëjtën lëvizje të ngjashme me përtypjen.

“Ajo nuk duket që po e konsumonte produktin. A e hëngri ajo në të vërtetë?” shkroi një kritik, i cili ishte në mesin e disave që argumentonin se reklama në fakt i bëri ata të mos donin të blinin produktin.

“Unë nuk po e blej, sepse ti nuk po e ha vërtet atë,” shkroi dikush tjetër.

Dhe komentet e tilla ishin të pafundme. Pra, edhe një herë Kim ia doli të diskutohej. Për mirë apo për keq, ka pak rëndësi.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Dërgohet në Turqi, pse bandat shqiptare kultivojnë drogë në ambiente të mbyllura

Story i radhës

MF: U emetua fletobligacioni i 21 për denacionalizim në vlerë prej 6 milionë euro

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish