Kim Kardashian është zyrtarisht më e pasur se Kylie Jenner

Sipas Forbes Kim Kardashian është më e pasur se motra e saj më e vogël, Kylie Jenner, të cilën revista e kishte cilësuar më parë si miliarderen më të re në histori të bërë vetë. Kjo vjen pasi revista anuloi titullin për Kylie Jenner, sepse sipas tyre ajo nuk tregoi të vërtetën mbi të ardhurat e saj.

Forbes ka deklaruar së fundmi se themeluesja e Kylie Cosmetics është më pak e pasur se motra e saj, Kim, që gjithashtu ka në pronësi një perandori kozmetike. Në listën e përpiluar nga revista për gruan më të pasur në botë të bërë vetë për vitin 2020, Kim renditet sipër Kylie me një pasuri prej 597 milion paund. Ndërsa për Kylien thuhet se pasuria e saj kap vlerën e 536 milionë paund.

Të dyja motrat e famshme kanë themeluar kompani me produkte make up-i dhe ndër vite fama e tyre është shtuar për shkak të “Keeping Up With The Kardashians”. Mirëpo spektakli i njohur vitin e ardhshëm do të marrë fund, pas 14 vitesh të shoqëruara me shumë zhurmë e skandale.

Ngjarja paraprake

Vojvoda: Bëmë atë që kemi premtuar

Ngjarja e ardhëshme

Seferi: U kërkoj falje shokëve, gjyqtari ishte katastrofë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian