Kim dha një këshillë për etikën në punë dhe aktorja shpërtheu kundër saj

Jameela Jamil kritikoi Kim Kardashian, pasi ajo u tha njerëzve me më pak privilegje familjare ‘të lëvizin dhe të punojnë’.

“Unë mendoj se nëse jeni rritur në Beverly Hills me prindër super të suksesshëm në një vilë … askush nuk ka nevojë të dëgjojë mendimet tuaja për suksesin / etikën e punës,” shkroi Jamil në Twitter në përgjigje të këshillave të biznesit të Kardashian për gratë. “Të njëjtat 24 orë në ditë janë një makth,” shtoi ajo. “99.9% e botës u rrit shumë ndryshe në këto 24 orë.”

Aktorja më pas vazhdoi në Instagram duke dhënë mendimet e saj për familjen e pasur Kardashian.

“Ata nuk duhet të pyeten për sekretin e tyre të suksesit,” shkroi Jamil. “Ata nuk duhet t’u përgjigjen këtyre pyetjeve. Gjithçka është e qartë për të gjithë dhe shpresoj që askush të mos i përmbahet standardeve të njerëzve që janë rritur nga milionerë.”

Edhe pse Jamil pranoi se ato janë një “familje super mbresëlënëse me gra në biznes që kanë bërë punën e tyre të palodhur dhe sakrifica personale”, gjithashtu e kritikoi familjen për editimin e fotove të tyre duke i mashtruar njerëzit për standardet e bukurisë.

“Dhe një sasi e madhe parash e bërë nga produkte të diskutueshme diete/detoks dhe korse,” theksoi ajo.

Jamil e mbylli duke thënë se familja duhet thjesht “të marrë paratë, t’i përdorë ato për mirë dhe të mos u japë leksione të tjerëve”.

Kjo nuk është hera e parë që Jamil përplaset me familjen Kardashian. Gjatë disa viteve të fundit, ajo i ka kritikuar publikisht për promovimin e standardeve joreale të trupit, për mospranimin e ndërhyrjeve kirurgjikale që kanë bërë dhe për reklamimin e produkteve dietike potencialisht të rrezikshme.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Fundi i botës: Putin kërcënon me “dimrin bërthamor”, që do të vriste miliarda njerëz

Story i radhës

Napoli kthehet te fitorja në një fushë aspak të lehtë!

Të fundit nga