Kikia ngre shqetësimin e madh: E kuptoni që po përzëmë…

Gazetari Mentor Kikia ka reaguar lidhur me provimet e maturës shtetërore ku thotë se është e njëjta histori si çdo vit.

Postimi i Kikisë:

Kam lexuar reagime te disa kolegeve mbi provimin e matures kete vit. I vleresoj ata ndaj dhe nuk i neglizhoj.

Kishin artikuluar verejtje per tezen, me fakte.

Eshte e njejta histori cdo vit.

A mundet qe nje komision ekspertesh te jashtem, jashte ndikimit te ministrise se arsmimit, te beje vleresimin e tezes, ne matematike psh, dhe nese rezulton se komisioni hartues ka qene i paafte, te nderhyhet?

Pashe nje reagim qe thoshte se teza nuk tregon formimin e maturantit, por synon ta kape “mat” nxenesin me klecka.

Nuk mund te behen eksperimente me te rinjte qe edhe pa keto andralla i kane syte nga kufiri.

E kuptoni se po i perzeme me zor edhe keta qe kane mbetur?

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Marotta jep të rejat rreth Lukakut, Dybalas dhe Skriniarit

Story i radhës

Nuk përmbahet Sinan Hoxha, shan në mes të koncertit në SHBA

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish