Kiev: Ushtria ruse shkatërroi deri në 300 mijë tonë drithëra

Deri në 300,000 tonë drithë mund të kenë qenë në magazinat e shkatërruara nga ushtria ruse.

Gjatë bombardimeve muajin e kaluar, tha sot zëvendësministri i Bujqësisë i Ukrainës, Taras Vysotsky.

Duke folur në televizionin shtetëror, Vysotsky tha se në fillim të luftës, më 24 shkurt, magazinat në një nga terminalet më të mëdhenj ukraina.

Për mallrat bujqësore në portin e Detit të Zi të Nikolaevit ruanin 250,000 deri në 300,000 ton drithë, kryesisht grurë dhe misër./Reuters/

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

5 truke të vogla për të përmirësuar gjumin tuaj kur jeni shtatzënë

Story i radhës

​Pas 20 vjetësh gjeti nënën e tij: Një mesazh u ndryshoi jetën

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish