Khan: Popullit të Kashmirit do t’i jepet e drejta të vendos në referendum nëse do të bashkohet me Pakistanin

Kryeministri i Pakistanit, Imran Khan ka bërë të ditur se vendi i tij do t’i japë të drejtën popullit të Kashmirit që të vendos nëse do të bashkohet me Pakistanin ose do të qëndrojë i pavarur, transmeton Anadolu Agency (AA).. .

Ngjarja paraprake

Bashkësia Lokale e Karaçevës njofton kryeministrin Hoti për mbylljen e shkollave atje

Ngjarja e ardhëshme

E vërtetuar shkencërisht: të pastrosh shtëpinë, ul rrezikun e depresionit dhe ankthin

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian