KH Kastrioti paraqitet zyrtarisht për garat evropiane  

Klubi me renome i hendbollit Kastrioti i Ferizajt, paraqitet edhe zyrtarisht për garat evropiane.

Nga zyra e FHK-së, bëhet e ditur se Kastrioti sot ka aplikuar për garat e EHF Cup.

Përveç Besa Famgas edhe Kastrioti do të garojë në garat evropiane, ndërsa nuk dihet se a do të paraqiten edhe dy ekipe tjera të meshkujt, siç është Prishtina dhe Trepça.

Të femrat marrin pjesë dy klube, Istogu dhe Ferizaj.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Michel: Maqedonas, thuani PO për BE-në!

Story i radhës

Pilotët në grevë, kompania ajrore para bankrotimit

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish