“Këtu jeton vajza e një krimineli lufte”, protestuesit ia zënë derën vajzës së Lavrovit

Protestues që kundërshtojnë luftën në Ukrainë, kanë shkuar sot para shtëpisë së vajzës së gruas së kryediplomatit rus, Sergej Lavrov në Londër.

Ata kanë mbajtur pankarta me slogane në duart e tyre, përmes të cilave kanë përçuar mesazhet e tyre.

Vajzën e gruas së Lavrov, Polina Kovaleva, protestuesit e kanë quajtur bijë të kriminelit të luftës dhe e kanë akuzuar për shpëlarje parash të njerkut të saj në Londër.

Image

Protestuesit e kanë quajtur bijë të kriminelit të luftës

“Polina Kovaleva është vajza e kriminelit rus të luftës, Sergej Lavrov, e cila shpëlan paratë e tij këtu”, thuhej në njërin prej sloganeve.

Qytetarë anembanë vendeve perëndimore kanë protestuar në kryeqendrat evropiane dhe përtej për invazionin e paprovokuar të Rusisë në Ukrainë. Në këto protesta, Putin dhe përkrahësit e tij janë etiketuar shpeshherë si kriminelë luftë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

5 fraza që nuk duhet të përdoren gjatë bisedës

Story i radhës

Putin nuk do të ndalet, nëse nuk ndalohet!

Të fundit nga