Këto janë skuadrat që siguruan fazën çerekfinale të Carabao Cup

Shorti i fazës çerekfinale të Kupës Carabao do të hidhet të shtunën më 30 tetor nga ora 10:30.

Pas ndeshjeve të zhvilluara të martën dhe të mërkurën, befasia më e madhe i ndodhi Manchester Cityt që u mposht nga West Ham United pas ekzekutimit të penalltive.

Këto janë të gjitha skuadrat që siguruan kualifikimin në çerekfinale të kësaj gare:

Arsenali, Chelsea, Sunderlandi, Tottenhami, Leicester City, Liverpoli, Brentfordi, dhe West Ham United.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Si do të mblidhet Kuvendi Kombëtar? Ristani tregon rrugën

Ngjarja e ardhëshme

Jepjani fëmijëve të drejtën për të zgjedhur

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian