Këto janë shenjat që tregojnë se personi me të cilin po dilni, është i duhuri për ju

Shpesh njerëzit kanë vështirësi për ta kuptuar nëse personi me të cilin po dalin është i duhuri apo jo.

Ekspertët kanë përcaktuar disa shenja që tregojnë se ai është personi i duhur.

Shenja e parë sipas tyre është kompromisi, pra nëse jeni në gjendje të negocioni është një tregues kryesor se sa përshtateni me njëri-tjetrin, shkruan The Independent.

Nëse partneri juaj është dëgjues i mirë, pra iu kushton vëmendje deri flisni, atëherë kjo është një shenjë se ai është i duhuri

Mosmarrëveshjet sipas ekspertëve nuk janë domosdoshmërisht një gjë e keqe, por në varësi të mënyrës se si i trajtoni, ato mund të jenë pjesë përbërëse e jetëgjatësisë së një lidhje dashurie.

Ajo që duhet të keni parasysh është edhe se kur je me personin e duhur, nuk ka gjykim, ose se të paktën nuk duhet të ketë.

Ju duhet të ndjeheni të lirë të jeni vetvetja dhe të tregoni të gjitha anët e personalitetit tuaj.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Rrëfimi tronditës/ Ushtari rus kërkon leje nga gruaja e tij për të dhunuar gratë ukrainase – publikohen dëshmi

Story i radhës

U tërhoq zvarrë për vdekje nga vinçi/ Ky është i riu që punonte në Portin e Durrësit

Të fundit nga