Këto janë 2 ngjyrat në modë për vitin 2021!

Që nga viti 2000, ekipi i ekspertëve të ngjyrave të Pantone ka analizuar trendet e ngjyrave nga bota e artit, modës, dizajnit, udhëtimit, stilit të jetesës për të arritur në një ngjyrë – ose në rastin e këtij viti, dy – që nxjerr në pah tendencat kryesore globale.

Drejtori Ekzekutiv i Pantone Color Institute në një njoftim për shtyp tregoi se cilat janë dy ngjyrat e vitit 2021.

E verdha e ndezur dhe ngjyra gri.

Këto të dyja të kombinuar së bashku përveç se ndriçojnë portretin tuaj gjithashtu kanë dhe një mesazh që na nevojitet të gjithëve pas këtij viti të vështirë.

Ngjarja paraprake

"Ramën e përzuri Leli", Balliu: Kryebashkiaku i çorri maskën dhe i tregoi se Vlora nuk është bahçe me lule

Ngjarja e ardhëshme

​Lojërat Olimpike do të zhvillohen me tifozë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian