Këto fshatra të Gjakovës mbesin pa ujë

Komuna e Gjakovës njofton qytetarët për ndërprerje të ujit në tri  fshatra të kësaj ane.

Për shkak të kyçjes së Ngrohtores së Re të Qytetit në gypin kryesor Ø 800,  KRU “Gjakova” është e detyruar  të ndërprejë furnizimin me ujë, sot më datë 21.10.2020 nga ora 10:00 deri 18:00.

Si arsye e punimeve të lartëcekura, zona pa furnizim prej 8 orësh do të përfshijë edhe disa fshatra të komunës së Gjakovës, konkretisht Dolin, Kushavecin dhe Rogovën.

Ngjarja paraprake

Mbappe i interesuar të transferohet në Anfield – Liverpooli përgatit super ofertën

Ngjarja e ardhëshme

Regjistrohen 777 gjoba për mosmbajtje të maskës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian